סגור

אתר מתכונים ואוכל שיתופי
ברוכים הבאים לפורומים שלנו

דיאטת אטקינס

פורום תזונה נכונה בניהולה של יסמין חיו, תזונאית קלינית טבעית מנהלת 'לרדת בקלות', רשת להרזיה באימון אישי.

מנהל: יסמין חיו

דיאטת אטקינס

הודעהעל ידי דורי » ג' ספטמבר 11, 2012 10:42 pm

מישהו שמע על דיאטת אטקינס וניסה אותה? האם הדיאטה באמת עובדת? היא נראית לי קצת קיצונית, אבל אני סקרן לנסות אותה...
דורי

Re: דיאטת אטקינס

הודעהעל ידי גלבוע81 » ד' ספטמבר 26, 2012 4:48 pm

באופן כללי, הדיאטה נקראת על שם המייסד: ד"ר רוברט אטקינס - והיא דוגלת בתפריט דיאטה ללא פחמימות. יש הטוענים כי היא דיאטה מאוד מוצלחת, אבל להערכתי זה תלוי באופי שלך ובסגנון החיים שלך. תקרא על הדיאטה במקורות הבאים ותתרשם בעצמך:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7% ... 7%A0%D7%A1
http://www.easydiet.co.il/%D7%93%D7%99% ... %A0%D7%A1/
גלבוע81

Re: דיאטת אטקינס

הודעהעל ידי joab.liso » ב' מרץ 18, 2013 2:54 pm

דיאטת אטקינס היא דיאטה קטוגנית (אוכלים רק שומן וחלבון ובקושי פחמימות), שמונעת אנרגיה מהגוף מצד אחד (יוצרת תחושת חולשה ועייפות). היא באמת גורמת לגוף לשרוף שומנים ואפילו יעילה יחסית בשלבים הראשונים בירידה במשקל.

כדי שדיאטה תצליח, האוכל שלנו צריך לעמוד ב-2 עקרונות:
- להיות מזין - כלומר לספק לגוף את הרכיבים התזונתיים שאנחנו זקוקים להם (ויטמינים, מינרלים, סיבים, נוגדי חמצון, שומנים בריאים ועוד).
- להיות משביע - יש מזונות שגורמים לנו להרגיש תחושת שובע ויש כאלו שאינם. דיאטה טובה לא מחייבת מאבק יום-יומי ברצון לאכול, כי היא גורמת לנו להרגיש שבעים.

דיאטת אטקינס במקרים רבים כן תגרום לנו להרגיש שבעים, אבל כאמור זה ילווה בחולשה (כי לגוף אין אנרגיה, אנחנו בעצם "עובדים עליו" בכך שאוכלים רק שומנים וחלבונים).

אבל הכי חשוב - היא לא מזינה בכלל! אנשים שמתמידים בדיאטה לא רק עייפים, הם גם מונעים מעצמם הרבה רכיבים שהגוף צריך, ולאורך זמן זה מעלה את הסיכון למחלות, סרטן ותמותה באופן כללי.

אני מציע לך לנסות את סדנת בישול בריא של נטורופתית אורטל מגן. היא מלמדת עקרונות קצת יותר מבוססים ובריאים לגוף מאשר דיאטת אטקינס (שאגב, כשמר אטקינס נפטר הוא סבל מהשמנת יתר חריפה ומגוון מחלות, כך שזה לדעתי מלמד על מה הדיאטה שלו שווה).
joab.liso

חזור אל פורום תזונה נכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד