אתר מתכונים ואוכל שיתופי
בשר
בשר
גבינות
גבינות
דגים
דגים
מאפים
מאפים
מרקים
מרקים
לחם
לחם
סלטים
סלטים
פסטות
פסטות
פשטידות
פשטידות
סגור

שלום Guest, ברוך הבא

ארוחה טובה – נגמרת עם גלידה איכותית!

לא פעם מזדמן לכולנו לערוך איזו ארוחה גדולה בבית – ארוחה משפחתית למשפחה המורחבת, ארוחת ערב טובה לחברים הקרובים וכן הלאה. כל מי שקצת אוהב לבשל, לאפות ובכלל, להיות במטבח, מנסה לגוון בסוגי המאכלים, וליצור ארוחה מלאה, טעימה ומגוונת – שלא חוזרת על עצמה בכל פעם שבה עורכים סעודה מסוג זה. מנות ראשונות ועיקריות, סלטים וקינוחים – כל הרכיבים של ארוחה טובה יכולים להיות מגוונים ומעניינים, ולהשתנות בכל פעם.

המנה האחרונה

אמנם מרבית הגיוונים והאוכל האיכותי נמצאים במנות המרכזיות של הארוחה – המנה הראשונה, המנה העיקרית, התוספות ואפילו הסלטים. אך למרות זאת, מרבית האנשים משקיעים באופן מיוחד דווקא בקינוח. קינוחים יכולים להיות קלים מאד להכנה או מורכבים ומסובכים במיוחד, ובכל מקרה, הם יוצרים סיום נעים לארוחה כולה. אולי לכן אנשים נוטים להשקיע בקינוח יותר מאשר בכל מנה בסעודה – הרושם האחרון שנותר מן הארוחה הוא גם הזיכרון שנותן למשתתפים מהאירוע כולו.

מכונת גלידה מקצועית משמשת לעיתים קרובות להכנה של קינוחים לארוחות כאלה, וניתן ליצור באמצעותו סוגים מגוונים של גלידות טעימות ואיכותיות, ברמה גבוהה במיוחד. הגלידה יכולה להיות גלידה פשוטה בטעמים שונים, או עיצוב ייחודי אשר מורכב מגלידות שהוכנו בצורה מקצועית במטבח הביתי, כמו קסטות מעוצבות, שילובים של גלידות בטעמים שונים ובעיצובים מרהיבים, גלידה מטוגנת ועוד מגוון רעיונות ייחודיים.

המנות הראשונות

ממש כמו שהמנה האחרונה מהווה זיכרון סופי של האירוע כולו, המנה הראשונה מהווה את הרושם הראשוני. בארוחות מושקעות אפשר להגיש את המנה הראשונה כשהיא כבר מעוצבת על הצלחת, עוד לפני שהמוזמנים לארוחה מגיעים למקום. בארוחות פשוטות יותר, המנות הראשונות מוגשות בכלים מרכזיים, או מוגשות באופן אישי כאשר המוזמנים כבר נמצאים – ובכל מקרה, המנות הראשונות הן בדרך כלל מנות יפות, מעוצבות ולרוב גם טעימות במיוחד.

מנות ראשונות יכולות להיות מתאבנים מסוגים שונים, ירקות או פירות מעוצבים, מנות דג מרשימות וכן הלאה – בהתאם לסוג האירוע שאותו אתם עורכים. המנה הראשונה, ממש כמו האחרונה, היא מנה שכדאי להשקיע בה. המראה שלה, כאמור, יעניק למשתתפים את דעתם הכללית על האירוע כולו, החל מהמבט הראשון. ובמקביל, הטעם של המנה הראשונה ישפיע על דעתם של המוזמנים על טעמן של כל שאר המנות. אם המנה הראשונה אינה מוצלחת, אל תתפלאו אם המשתתפים בארוחה מחליטים לדלג על המנה הבאה באלגנטיות.

מנות עיקריות

המנות העיקריות הן לרוב המנות האסתטיות פחות בארוחה כולה: מנות עוף שונות, או לחילופין פשטידות ותוספות מסוגים שונים אינם נראים מעוצבים ונאים כמו המנות הראשונות או האחרונות. עם זאת, אפשר ליצור גם אותן בצורה נאה, מעוצבת ומזמינה, באמצעות סידור נאה של המנה על הצלחת האישית, או ארגון מעוצב של הצלחות המרכזיות, כדי ליצור מראה נעים – וגם טעים.
חפש מתכונים באתר:הצטרפו אלינו בפייסבוק


קהילות הפורומים של Cooksמתכונים בעשר דקות

קורס ברמנים - בר מאסטר


סלטים
סלט טאבולה
סלט טונה
סלט עגבניות
סלט פסטה

ירקות
בישול צמחוני
חצילים
ירקות מבושלים
סלט ירקות

בשר
בשר בקר
קציצות בשר
כנפי עוף
עוף בתנור

דגים
אמנון
טונה
סלמון
סרדינים

ממולאים
בשר ממולא
כרוב ממולא
פלפלים ממולאים
עוף ממולא

פשטידות
פשטידת בצל
פשטידת פטריות
פשטידת תפוחי אדמה
פשטידות דיאטטיות

מתכונים לחג
מתכונים לראש השנה
מתכונים לשבועות
מתכונים לפסח
מתכונים לחנוכה

עוגות ועוגיות
עוגת שוקולד
עוגת גבינה
עוגת שמרים
עוגיות שוקולד