אתר מתכונים ואוכל שיתופי
בשר
בשר
גבינות
גבינות
דגים
דגים
מאפים
מאפים
מרקים
מרקים
לחם
לחם
סלטים
סלטים
פסטות
פסטות
פשטידות
פשטידות
סגור

שלום Guest, ברוך הבא

בישול ואפייה עם חומרי גלם איכותיים

שמתם לב לאיזה מעמד הגיעו השפים בישראל, נראה כי כיום השפים בישראל הם במעמד הרבה יותר גבוה מאשר זמרים שחקנים ואפילו פוליטיקאים. למעשה לא נגזים אם נאמר כי כיום כל ילד ישראלי שני חולם להיות שף ולהצליח במטבח. אנחנו רואים כמה פופולריות תכניות הבישול בטלוויזיה, את תרבות האינסטגרם של בישול מאכלים ועוד ועוד דוגמאות לכך שבישול ואפייה זכו למעמד מיתי בציבוריות הישראלית ולא נראה כי זה עתיד להיעלם מהעולם. כך יוצא כי גם רבים מאזרחי ישראל ה"פשוטים" מתעניינים בבישול ועושים כל מאמץ בכדי לבשל את המאכלים והמנות הטובים ביותר שיש. כאן אנחנו רוצים להקדיש כי ככל שתבשלו עם חומרי גלם יותר טובים כך תוכלו להיות בטוחים כי המנות יצאו יותר טוב וכך תוכלו להיות בטוחים כי האוכל יהיה ברמה יותר גבוהה.

הספק של חומרי הגלם – הדרך להבטיח חומרים איכותיים

אז כיצד נבטיח כי אנחנו מבשלים עם חומרי הגלם הטובים ביותר שיש? מה אנחנו צריכים לעשות בכדי לבחור בחומרי הגלם המובחרים ביותר? כאן המקום להגיד כי לרוב חומרי גלם איכותיים יהיו יותר יקרים אך זהו משהו שמשתלם במיוחד ולא צריך להדאיג אתכם יתר על המידה. נאמר כי המפתח לחומרי גלם טובים הוא הספק של חומרי הגלם. ככל שהספק יהיה יותר טוב כך חומרי הגלם יהיו יותר איכותיים וזהו משהו שאתם חייבים להבין ולהפנים. לכן עשו הכול בכדי לבחור את הספק הטוב ביותר לחומרי הגלם ואל תזלזלו בנושא זה כלל וכלל אפילו לא לרגע אחד.
 

מקלות וניל – דוגמא כיצד חומר גלם איכותי יכול לשנות את המנה

אתם חייבים להבין כי חומר גלם איכותי באפייה הוא דבר המשפיע על העוגה או המנה שלכם בצורה דרמטית. כך לדוגמא מקלות וניל איכותיים יעניקו למנה שלכם טעם אחר לגמרי מאשר מקלות וניל לא איכותיים וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון. עליכם לתת את הדעת על כך כי מקלות הוניל הינן הכרחיות במאכלים רבים והם משפיעים על האוכל שלכם בצורה ניכרת. על כן עשו הכול בכדי לבחור את המקלות הטובות ביותר שיש ואל תזלזלו בנושא זה כלל וכלל. המקלות הן דוגמא מושלמת לכך שחומרי גלם איכותיים הם מצרך חשוב מאין כמותו שהשפעתו על הצלחת המנה היא עצומה וגדולה.
 

זכרו כי יש משמעות גם לכישורים של הטבח

דיברנו המון על כך שחומרי גלם איכותיים הם הכרחיים להצלחת המנה, אך אנחנו חייבים לציין כי גם לכישורים של הטבח המבשל. טבח גרוע אשר עושה שימוש בחומרי גלם טובים לא יוציא תחת ידו מנה טעימה וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת ולהבין כי לכישורים שלכם יש גם כן משמעות והשפעה על המאכלים שלכם.
 
חפש מתכונים באתר:הצטרפו אלינו בפייסבוק


קהילות הפורומים של Cooksמתכונים בעשר דקות

קורס ברמנים - בר מאסטר


סלטים
סלט טאבולה
סלט טונה
סלט עגבניות
סלט פסטה

ירקות
בישול צמחוני
חצילים
ירקות מבושלים
סלט ירקות

בשר
בשר בקר
קציצות בשר
כנפי עוף
עוף בתנור

דגים
אמנון
טונה
סלמון
סרדינים

ממולאים
בשר ממולא
כרוב ממולא
פלפלים ממולאים
עוף ממולא

פשטידות
פשטידת בצל
פשטידת פטריות
פשטידת תפוחי אדמה
פשטידות דיאטטיות

מתכונים לחג
מתכונים לראש השנה
מתכונים לשבועות
מתכונים לפסח
מתכונים לחנוכה

עוגות ועוגיות
עוגת שוקולד
עוגת גבינה
עוגת שמרים
עוגיות שוקולד