אתר מתכונים ואוכל שיתופי
בשר
בשר
גבינות
גבינות
דגים
דגים
מאפים
מאפים
מרקים
מרקים
לחם
לחם
סלטים
סלטים
פסטות
פסטות
פשטידות
פשטידות
סגור

שלום Guest, ברוך הבא

חשיבות המנדפים במטבח שלכם

חשיבות המנדפים במטבח שלכם

מנדפים, או קולטי אוויר, הינם חלק בלתי נפרד מכל מטבח מודרני ומכמה סיבות טובות

כיום, בכל מטבח שנבקר נוכל למצוא קולטי אוויר או בשמם המקצועי מנדפים. מכשירים אלו מאפשרים לנו לשאוב את האוויר מאזור מסוים במטבח, ונעשה בהם שימוש לשם שאיבת אדים או עשן, בייחוד מעל הכיריים. לכלים אלו חשיבות רבה בשמירה הן על תקינות המטבח והן על בטיחות במטבח, ולכן כיום אנו יכולים למצוא אותם בכל מטבח מקצועי וכן ברוב המטבחים הביתיים, כאשר ישנם הבדלים בין הדגמים השונים מבחינת עוצמת שאיבה וגודל המנדף, אולם כולם עושים את אותה פעולה של שאיבת האוויר במטבח.

מסייעים בטיהור אוויר ולניקיון המטבח

כאמור, תפקידם של מנדפים למטבח הוא לשאוב אוויר באזורים מסוימים במטבח. לדוגמא מעל גריל או כיריים, שם אנו יכולים למצוא כמות גדולה של אדים ועשן. שאיבת האדים והעשן מסייעת לנו בשמירה על ניקיון האוויר, וכן על ניקיון המטבח, היות ואדים ועשן אלו נוטים לשקוע במקומות אחרים במטבח כגון הארונות, משטחי השיש, מכשירי חשמל ועוד, וליצור משקעים של פיח, שומן, חומרים חומציים ועוד. כאשר אנו עושים שימוש במנדפים אנו בעצם נמנעים משקיעה של חומרים אלו בכל רחבי המטבח, ושואבים אותם עוד בטרם הם מספיקים לנדוד.

שמירה על תקינות המוצרים במטבח

במטבח אנו יכולים למצוא מכשירים רבים אשר משמשים אותנו באופן קבוע כמו למשל, מיקסרים, סירים, מעבדי מזון ועוד. מכשירים אלו אינם חזקים כפי שהם נראים, ויש להגן עליהם מפני חימום ולכלוך אשר עלול להזיק לפעולתם. בעזרת מסנני אוויר, אנו מפרידים את החומרים המזיקים אשר עלולים להתנדף באוויר המטבח ולהגיע אל המכשירים, ובכך בעצם מונעים לכלוך שלהם בחומרים אלו ושומרים לאורך זמן רב יותר על תקינותם.

יתרונות בטיחותיים ובריאותיים

מנדפים למטבח משמשים אותנו לא רק לשם שאיבת האוויר המלוכלך במטבח, אלא גם לשם שמירה על בטיחות שלנו. ראשית, פעילות במטבח מלא אדים ועשן עלולה להיות מסוכנת היות ונעשה שימוש במכשירים כגון מבערים וסכינים, אשר העבודה עמם דורשת ראות טובה של משטח העבודה שלנו. כמו כן, שאיפת חומרים אלו לראותנו עלולה להזיק לבריאותנו בצורה משמעותית לאורך זמן, ולכן נעדיף להימנע ממנה במידת האפשר. נוסף על כך, משקעים של פיח וחומרים שומניים הינם מצע טוב ביותר לדליקה, והם הופכים את השימוש באש גלויה וכן בגופי חימום שונים למסוכנים הרבה יותר, ובמידה ותתפרץ דלקה במטבח הם יסייעו לה להתפשט.
חפש מתכונים באתר:הצטרפו אלינו בפייסבוק


קהילות הפורומים של Cooksמתכונים בעשר דקות

קורס ברמנים - בר מאסטר


סלטים
סלט טאבולה
סלט טונה
סלט עגבניות
סלט פסטה

ירקות
בישול צמחוני
חצילים
ירקות מבושלים
סלט ירקות

בשר
בשר בקר
קציצות בשר
כנפי עוף
עוף בתנור

דגים
אמנון
טונה
סלמון
סרדינים

ממולאים
בשר ממולא
כרוב ממולא
פלפלים ממולאים
עוף ממולא

פשטידות
פשטידת בצל
פשטידת פטריות
פשטידת תפוחי אדמה
פשטידות דיאטטיות

מתכונים לחג
מתכונים לראש השנה
מתכונים לשבועות
מתכונים לפסח
מתכונים לחנוכה

עוגות ועוגיות
עוגת שוקולד
עוגת גבינה
עוגת שמרים
עוגיות שוקולד