אתר מתכונים ואוכל שיתופי
בשר
בשר
גבינות
גבינות
דגים
דגים
מאפים
מאפים
מרקים
מרקים
לחם
לחם
סלטים
סלטים
פסטות
פסטות
פשטידות
פשטידות
סגור

שלום Guest, ברוך הבא

כל מה שרציתם לדעת על אוכל מקסיקני

המטבח המקסיקני הופך לאט לאט לפופולארי יותר ויותר בישראל, אולי בגלל שיש קווי דימיון בין המטבח המקסיקני והמטבח הישראל. קחו טעימה מהמטבח המקסיקני וקראו כל מה שצריך לדעת עליו.

טעמים מסתוריים

המטבח המקיסקני הוא אחד המטבחים המרתקים שיש בעולם. הוא מלא בטעמים חזקים ומסקרנים, ומשלב בין מסורת ארוכת שנים (עוד מימי תרבות האצטקים) והשפעות אירופאיות מודרניות.

שילוב בין מטבחים

המטבח המקסימני משלב בין טעמים אותנטיים ומקומיים ובין מטבחים אירופאיים, בעיקר המטבח הספרדי, אך גם נגיעות של המטבח הצרפתי והאיטלקי. ההשפעה האירופאית נובעת כמובן מהכיבוש הספרדי שחל במקסיקו בסביבות המאה ה-16 לספירה.

חומרי גלם משובחים

המטבח המקסיקני המקורי והאוטנתי מבוסס על מוצרים טריים ומקומיים. במידה מסויימת, הוא מזכיר מטבח ים-תיכוני, לאו דווקא בטעמים או בחומרי הגלם, אלא בעקרון לפיו מתבססים על חומרי גלם טריים ומקומיים. חומרי הגלם המקומיים השולטים הם אבוקדו ותירס כמובן, אך גם שעועית (בעיקר שעועית שחורה), עגבניות וכמובן פלפלי הצ'ילי המפורסמים.

על בסיס חומרים אלו נוצרו במשך השנים השפעות אירופאיות שהפכו את המטבח המקסיקני למה שהוא היום. חומר הגלם המרכזי שיובא מאירופה הוא אורז, אותו ניתן לראות במאכלים מקסיקניים רבים, והוא אפילו מוכנס לתוך סנדביצ'ים מקסיקנים מסויימים. גם הבשר, שנפוץ היום מאוד במאכלים מקסיקניים, הוא חלק מההשפעה האירופאית על המטבח המקסיקני. אותו דבר ניתן לומר גם לגבי גבינה ומוצרי חלב נוספים.

אוכל רחוב

חשוב ליין כי האוכל המקסיקני שאנו מכירים איננו בהכרח האוכל המקסיקני המקורי. אוכל מקסיקני הוא לא בהכרח מה שתמצאו במסעדה מקסיקנית בתל אביב. עיקר המנות המקסיקניות שאנו מכירים, כמו הטאקו והטורטייה, שייכות לקטגוריית אוכל הרחוב המקסיקני.
אוכל הרחוב המקסיקני הוא התפתחות יחסית מאוחרת של האוכל המקסיקני, שנובעת בעיקר מהשפעות אמריקאיות. כאמור, האוכל המקסיקני עבר תהליכים ושינויים רבים במהלך השנים. עם התפתחותה של ארה"ב וההגירה הענקית ממקסיקו אל ארה"ב, החלו השפעות הדדיות בין המטבחים השונים. כך נוצר מה שנקרא ה-טקס-מקס, שילוב של אוכל טקסני (המדינה הגדולה בארה"ב שנמצאת ממש מעבר לגבול עם מקסיקו) ואוכל מקסיקני. רוב האוכל המקסיקני שאנו מכירים שייך לקטגוריה זו, וסביר להניח שאם תבקרו במסעדה מקסיקנית בתל אביב תאכלו אוכל מסוג זה.

טרנד המסעדות המקסיקניות

יחד עם זאת, הטרנד המקסיקני והטרנד הקולינרי שעובר על ישראל, הביא לפתיחתם של מסעדות מקסיקניות חדשות, בינם תוכלו בוודאי למצוא מסעדה מקסיקנית בתל אביב או במקומות אחרים, שתציע לכם אוכל מקיסקני איכותי ואותנטי.
חפש מתכונים באתר:הצטרפו אלינו בפייסבוק


קהילות הפורומים של Cooksמתכונים בעשר דקות

קורס ברמנים - בר מאסטר


סלטים
סלט טאבולה
סלט טונה
סלט עגבניות
סלט פסטה

ירקות
בישול צמחוני
חצילים
ירקות מבושלים
סלט ירקות

בשר
בשר בקר
קציצות בשר
כנפי עוף
עוף בתנור

דגים
אמנון
טונה
סלמון
סרדינים

ממולאים
בשר ממולא
כרוב ממולא
פלפלים ממולאים
עוף ממולא

פשטידות
פשטידת בצל
פשטידת פטריות
פשטידת תפוחי אדמה
פשטידות דיאטטיות

מתכונים לחג
מתכונים לראש השנה
מתכונים לשבועות
מתכונים לפסח
מתכונים לחנוכה

עוגות ועוגיות
עוגת שוקולד
עוגת גבינה
עוגת שמרים
עוגיות שוקולד